Koristno o masažah
Blagodejni vplivi masaže
Poznamo mnoge blagodejne vplive masaže na telo. Med najbolj poznanimi pa sta vpliv na maščobna tkiva ter kardio-vaskularni in limfni sistem.
Katere vrste masaž poznamo?
Obstaja skoraj 100 različnih masažnih tehnik, ki se uporabljajo za različne dele telesa. Vsaka tehnika/ masaža je edinstvena za dosego določenega cilja/ rezultata. Kljub obilici vrst pa se načeloma najpogosteje uporablja le nekaj vrst masaž.
Masaža globokega tkiva
Masaža globokega tkiva je namenjena za lajšanje hudih napetosti v mišicah in vezivnega tkiva ali fascia . Ta vrsta masaže se osredotoča na mišice, ki se nahajajo pod površino zgornje plasti mišic. Masaža globokega tkiva je pogosto priporočljiva za osebe, ki doživljajo konstantne bolečine, so vključeni v težke fizične aktivnosti (kot na primer športniki) in bolniki, ki so utrpeli telesne poškodbe. Nič nenavadnega ni, da se po tovrstni masaži, pojavijo bolečine v mišicah, ki trajajo dan ali dva.
Športna masaža
Kaj je Športna masaža?
Športna masaža je posebna oblika masaže, ki se običajno uporablja pred, med in po športnih dogodkih ali obremenitvah in treningih. Gre za specializirano tehniko masaže, katere namen je pripraviti športnika za maksimalno učinkovitost. S to tehniko dosežemo, da se zmanjša utrujenosti, lajšanje oteklin in zmanjšanje napetosti v mišicah, pospeševanje fleksibilnosti in preprečevanje poškodb. Primerna je tudi za rekreativne športnike.
Refleksoterapija
Refleksoterapija ni le masaža, temveč celosten pristop k človeku. Terapevt se s pogovorom najprej poglobi in poizkusi razumeti težave, z masažo pa se nato dotakne področja energije.
Klasična Masaža
Masaža sega že v antične čase. Že leta 2698 pred našim štetjem je masaža omenjena v knjigi. Opisana je kot način vadbe in nudi vpogled v poznavanje masaže že v zgodnji dobi. To vrsto masaže danes najpogosteje poznamo kot klasično masažo.